Rīgā notiek Lielais dejas gājiens

preses relīze, 24.04.2013

LogoFacebook

 

28.aprīlī’13 16:00 Doma laukumā dejas un personības kultūras centrs I-DEJAS MĀJA par godu Starptautiskajai dejas dienai saorganizējis Lielo DEJAS gājienu, pulcējot Rīgas dejotājus un dejas atbalstītājus.

Caur Vecrīgu un Bastejkalnu tas dosies uz Esplanādi, kur kopā ar nodibinājuma „Rīga 2014” brīvprātīgajiem iesildīs 2014.gadu. Visa dejas ceļa garumā dejotāji, deju pasniedzēji, viņu audzēkņi un citi dejas entuziasti vienosies kopējā ritmā, improvizējot dažādus deju soļus un sniedzot mini performances.

Dalību Lielajā DEJAS gājienā ir apstiprinājuši deju studiju pasniedzēji un viņu audzēkņi no vairāk nekā 15 Rīgas deju studijām, kopumā pulcējot vismaz 250 gājiena dalībniekus. Tajā silti aicināti piedalīties arī visi citi dejas mīļi un dejas entuziasti! Tiekamies 28.aprīlī, 16:00 Doma laukumā!

Uzreiz pēc Lielā dejas gājiena, 18:00-21:00, visi aicināti uz dejas un personības kultūras centru „I-DEJAS MĀJA” izdejot savu augumu un personību terapeitiskajā Stihiju dejā.

Savukārt pašā 29.aprīļa svētku vakarā, sākot no 17:00 līdz pat 22:00, visi aicināti nodegustēt kādas no padsmit dažādajām dejām, kas dzīvo I-DEJAS MĀJĀKlasiskā deja (balets), Contemporary jazz, Modernā&Laikmetīgā deja, Kontaktimprovizācija, Indiešu klasiskā deja, Capoeira, Stepa deja, Afrikāņu dejas, Baroka laika skatuves dejas, Argentīnas tango, Sarīkojumu dejas, Zumba, Deju un kustību terapija, Autentiskā kustība!

 

Lielā dejas gājiena mērķi:

– pievērst lielāku sabiedrības uzmanību DEJAI, Starptautiskajai dejas dienai;
– popularizēt DEJU, aktīvi sadarbojoties ar medijiem šī pasākuma saistībā – ar TV, laikrakstiem un elektroniskajiem medijiem, tā aiznesot ziņu par šo svētku dienu līdz katram Latvijas iedzīvotājam,
– aicināt Rīgas domes Kultūras departamentam iekļaut Starptautisko dejas dienu Rīgas festivālu/svētku sarakstā (VestuleRD ParDejasDienu);

– dot iespēju kultūras pārstāvjiem valdībā ieraudzīt, cik plaša DEJA ir izvērsusies Rīgā pēdējo dažu gadu laikā- atvērušās tik daudzas deju studijas, kas lielākoties darbojas uz entuziasma pamata, bez kāda valsts vai pašvaldības finansējuma, sniedzot iespēju radošai un veselīgai kustībai, pilnvērtīgai un piepildītai brīvā laika pavadīšanai bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem – cilvēkiem visos vecumos!

 

Sniedzam iespēju kultūras pārstāvjiem valdībā apcerēt:

– Varbūt ir vērts uz DEJU skatīties nopietnāk?

– Varbūt kultūra Rīgā piedzīvo būtiskas pāmaiņas un ir vērts mainīt redzējumu uz to, ko kādreiz pilsētas iedzīvotājiem sniedza valsts finansēti kultūras nami un ko šobrīd – daudz mazas, patstāvīgas, uz entuziasmu radītas un balstītas studijas?

– Varbūt ir vērts atbalstīt šīs studijas, kas neatkarīgi, uz pašu balstītiem līdzekļiem pastāv un sniedz kultūru un veselīgu brīvā laikā pavadīšanas iespējas Latvijas iedzīvotājiem par ļoti pieņemamām cenām?

 

Dejas un personības kultūras centra „I-DEJAS MĀJA” dibinātāja, saimniece un Lielā dejas gājiena organizatore Inese Upeniece: „Vairums studiju pierādījušas savu ilgtspējīgo kvalitāti jau vairāku gadu garumā. To ilgtspējība atkarīga no viņu pašu entuziasma, kas ar katru gadu vājinās – bez morālā atbalsta, ka šādām studijām ir vērts dzīvot un sniegt kultūru iedzīvotājiem arī turpmāk, ir grūti noturēt sevī entuziasmu. Bez finansiālā atbalsta studijas spēj pastāvēt, pateicoties studiju vadību entuziasmam, vadot studijas uz brīvprātības pamata – no algotā darba brīvajā laikā. Iedomājieties, ja viņiem būtu iespēja vadīt studijas pilnā slodzē?”

 

Ja šogad gājiens izvērsīsies lielisks, darīsim visu, lai nākamgad Rīgā – Eiropas kultūras galvaspilsētā Starptautiskās dejas dienas svinēšana šādā dejiskā gājienā notiktu vēl plašākā mērogā, raisot vēl lielāku interesi par deju un tās sniegto prieku un burvību! Lai cilvēki uzzina, kas ir deja, kāda ir deja un ka deju var dejot ikviens! 🙂

1982.gada 29.aprīlī Starptautisko dejas dienu ieviesa UNESCO CID jeb Apvienoto Nāciju izglītības, zinātnes un kultūras organizācija un zem tās esošā Starptautiskā Dejas padome, lai vienu īpašu dienu gadā mēs visi, visi pievērstu uzmanību dejai, padomātu par tās sūtību un pabaudītu tās sniegto prieku. Jo īpaši šajā dienā aktivitātēs aicināti tie cilvēki, kam liekas – „deja – tas nav man”!

Arī Rīgā Starptautisko dejas dienu svin turpat 10 gadus; biedrība „I-DEJAS MĀJA” – jau pirms paša centra izveides – kopš 2006.gada. Šogad svinības Rīgā notiek tik plaši kā vēl nekad – Starptautiskās dejas dienas ietvaros dejas un personības kultūras centrs „I-DEJAS MĀJA”, Horeogrāfu asociācija, kultūras menedžere Zane Vēciņa, deju teātris “Zvaigžņu aka” un citi dejas entuziasti rīko svētku pasākumus, kopumā, gandrīz nedēļas garumā! Aicināti iesaistīties!

 

Informāciju sagatavoja:
Inese Upeniece
dejas un personības kultūras centra
I-DEJAS MĀJA saimniece,

Lielā DEJAS gājiena organizatore

dejasdiena@i-deja.lv | 29137826
www.i-deja.lv

 

un …

Lielā dejas gājiena dalībnieki:

Flamenko deju klubs “Duende” | www.duende.lv

“That Dance” studija | www.thatdance.lv

“HoopDance Studio” | www.hoopdancestudio.com

Līnijdejotāju klubs “Jautrie zābaciņi” | www.jautriez.lv

Īru deju grupa “Moonlight Dancers” | www.facebook.com/MoonlightDancers

Deju un kustību studija “studioX1” | www.studiox1.lv

Latviešu tautas deju kolektīvs “Latve” | www.dklatve.lv

Deju studija “Glamorous Dance” | www.glamorous.lv

Moderno deju klubs “Kaprīze” | www.kaprize.lv

Latviešu tautas deju kolektīvs “Bitīte” (bērnu)

Vidējās paaudzes latviešu tautas deju kolektīvs “Auda”

Eksotisko deju teātris “Karinedance” | www.karinedance.lv

Deju studija “Leona” | www.leona.lv

Deju studija “PRO-X” | www.danceprox.com

Stepa grupa “Soul Tap” | www.soultap.lv

Dejas un personības kultūras centrs “I-DEJAS MĀJA” | www.i-deja.lv

Perkusiju grupa “Samba de Riga” | www.sambaderiga.lv

…bet ne tikai

.

..

….

atpakaļ uz Starptautiskās Dejas dienas svinību aprakstu