Saulgriežu svētki Jāņi | kā tos svinēt tradicionāli

praktiska lekcija,
kā tradicionāli svinēt Jāņus,
ar dančiem/rotaļām turpinājumā

bezmaksas, bet iepriekš reģistrējoties te!

pirmdien, 17.jūnijā’19, 18:30-20:30

.

praktiska lekcija,

kā tradicionāli svinēt Jāņus,

ar dančiem/rotaļām turpinājumā

.

pirmdien, 17.jūnijā’19,

18:30-20:30

.

Ieeja- par brīvu,

bet iepriekš reģistrējoties*

jo dalībnieku skaits ir ierobežots

.

.

Kā pa īstam nosvinēt Jāņus, kā to darīja mūsu senči, lai nekad vairs nebūtu jāprāto, ko tad īsti iesākt šajos svētkos un kāda nozīme ir uguns kurināšanai, vainagu pīšanai un citām tradīcijām?

.

 

Lekcijās uzzināsim konkrētas darbības un struktūru- kā visam ir jānotiek, lai paši varētu noorganizēt svētkus- tradicionāli, kā to darīja mūsu senči.

Lai krāšņāk izbaudītu kopā būšanu, pēc lekcijas kopīgi padancosim un padziedāsim, lai būtu arī praktiskas iemaņas un priekšstats, kā godam nosvinēt svētkus un notvert maģiju, kas ir izprotama, tikai to piedzīvojot

.

Pasniedz

latviešu tradīciju un folkloras pazinēji Lilija Lipora un Edgars Lipors.

Viņa- horeogrāfe, dejotāja, deju pedagoģe, viņš- aktieris, muzikants; abi ar lielu pieredzi tradicionālās kultūras praktizēšanā.

Viņa- starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla “Vides deja” dibinātāja un organizatore, viņš- vīru kopas “VILKI” vadītājs; abi danču mūzikas grupas “Trejdeviņi” dalībnieki, kā arī starptautiskā teātra festivāla bērniem un jauniešiem “Eju meklēt!” organizatori.

Viņa- daudzu dejas izrāžu autore, kustību konsultante un režisore dažādu teātra žanru izrādēm, kā arī horeogrāfe daudzām latviešu skatuves dejām, viņš- mūzikas autors vairākām teātra izrādēm, tautas deju ansambļu dejām, koklētāju ansambļiem, kā arī daudzu zināmu animācijas filmu dublētājs.

Abu jaunrades darbos tiek ievīta latviskā izjūta un simbolisms

.

.

 

.

* Vietu skaits ierobežots,

iepriekšējā reģistrēšanās- te

.

* dalība bez maksas, jo

mūs atbalsta

Rīgas dome