Flying Low

Flying Low

Jauna pieredze, jauna darbnīca!

I-DEJAS MĀJA rūpējas par saviem nodarbību apmeklētajiem,  sniedzot iesējas I-DEJAS MĀJAS pasniedzējiem mācīties, paplašināt redzesloku un iedvesmoties. Arī janvārī Madara Garklāva, kura pasniedz dejas improvizācijas un somatikas nodarbības, bija mācību braucienā. Janvārī Briselē viņa satika leģendāro Deividu Zambrano un 5 dienu laikā guva ieskatu Flying Low tehnikā. Lūk, Madaras stāsts par pieredzēto.

Daudzu dejotāju sajūsma par Zambrano bruģēja manu ceļu pie viņa, līdz janvāra sākumā radās iespēja 5 dienas mācīties kopā ar viņu Briselē, apgūstot viņa izstrādāto Flying Low tehniku.

Noskaņa ar kādu atgriežos.

Dzīves mīlestība un vienotība ar dabu, kas manifestēta kustībā. Varbūt ne paši tipiskākie vārdi, lai raksturotu laikmetīgās dejas tehniku, tomēr precīzākie vārdi, kādi patlaban man pieejami.

Izņemot 4 laikmetīgās dejas nodarbības pie Lilijas Liporas I-DEJAS MĀJĀ, nekad neesmu interesējusies par laikmetīgās dejas tehniku un apguvusi to. Pēdējos 7 gadus deja manī attīstījās caur kustību izpēti, autentisko kustību un dejas improvizāciju. Tas notika ļoti iedarbīgi un skaisti, nebija jālūko instrumenti citos virzienos.

Daudzu satikto dejotāju sajūsma par Zambrano bruģēja manu ceļu pie viņa, līdz šī gada janvāra sākumā radās iespēja 5 dienas mācīties kopā ar viņu Briselē, apgūstot viņa izstrādāto Flying Low tehniku.  Vairāk devos pie Zambrano, mazāk pie tehnikas. Bet sastaptais Flying Low tehnikā mani pārsteidza un radīja vēlmi dalīties ar cilvēkiem manās nodarbībās.

Flying Low – tā ir dejas tehnika un tā nav tehnika. Es to pieredzēju kā attieksmes pret dzīvi vai dzīves gudrības manifestāciju cilvēka ķermenī. To varētu dēvēt par tehniku, jo Flying Low veido kustību secības materiāls, bet tas ir tikai sākuma etaps, kā Zambrano nodod to īstenību, kādu ir aptvēris par cilvēka un visuma vienotību, un vienotajiem spēkiem, kas, starp citu, ļoti palīdz arī dejojot.

Pirmā diena bija pārsteigums manā ķermenī: apkārt 60 dejotāju no dažādām pasaules valstīm, pārsvarā performances profesionāļi, liels temps, bieža kustību secības materiāla maiņa… Domāju: “Tā, tā, tā… kā tas var būt, ka iekšējais kompass mani novirzījis te, šķietami tik tālu, tālu no man piemērotā un pielietojamā. Bet dienas ritēja, un šī tehnika vai, pareizāk sakot Zambrano viedums par visa vienotību un tā manifestāciju kustībā, sāka atklāties un integrēties manā pieredzē. Plūsmas stāvoklis vienotībā ar ārējo telpu un citiem cilvēkiem, redzamo un neredzamo – lūk kur ved Flying Low.  Flying Low raksturo maigums, rūpes un cieņa, kas ved pie viegluma un ātruma jebkurā virzienā un situācijā.

Atslēgas vārdi šajā pieredzē: atvērtība, pielāgošanās, atlaišana, dabas spēku virzība caur sevi telpā.

Par vietu un Zambrano.

2018. gadā Briselē Zambrano izveidoja savu deju studiju TIC TAC Art Centre un apņēmās 10 gadus dalīties ar dejotājiem un performances māksliniekiem šajā centrā. Iepriekšējos 30 gadus viņš bija pārāk aizņemts riņķojot apkārt zemeslodei un uzstājoties… TIC TAC centrā valda brīvas izpausmes gars, norisinās eksperimentāli meklējumi un mācības. Tur pasniedz ne tikai Zambrano, bet arī viņa garajā performatora ceļā satikti citi lieliski kustību mākslinieki. TIC TAC Art Center ietver 2 deju studijas, mākslas galeriju un mākslas rezidenču telpas. Visas dienas nedēļā TIC TAC Art Centre piedāvā nodarbības, performances un izstādes. Ja būtu jāpārceļas uz Briseli, censtos apmesties tuvumā šim centram. Ja esat Briselē vai vēlaties kādu lielisku dejas piedzīvojumu, aicinu uz TIC TAC centru!

Par pieredzes ievīšanu I-DEJAS MĀJĀ.

Iedvesmu no Flying Low laidīšu iekšā I-DEJAS MĀJAS deju grīdā!

“No spirālēm līdz kustību improvizācijai: iespirālēties grīdā un uzspirālēties augšā.”

Divas brīvdienas, 8 stundas.

1. un 2. februārī no 10. 00 – 12.00 un no 13.00-15.00.

Maksa:

  • 30 EUR par abām dienām
  • 20 EUR par vienu dienu

Pieteikšanās: madara@garklavs.lv

**Šie mācību braucieni ir daļa no Erasmus+ pieaugušo izglītotāju mobilitātes projekta Nr:2019-1-LV01-KA104-060149 “Pastāvēs, kas mainīsies: inovācijas pieaugušo somatikas izglītībā.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *