I-DEJAS MĀJA REALIZĒ MĀKSLAS PROJEKTU JAUNIEŠIEM
EEZ grantu programmas ietvaros, Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas – Eiropas ekonomikas zonas valstu līdzfinansētajā programmā „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atklātajā konkursā “Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” pieteicām projektu
>> “Mākslas aktīvisms: Līdzinieki – LĪDZDALĪBAS MĀKSLAS IZSTĀDE & INTERAKTĪVA IZRĀDE”.

Līdzdalības izrādes jauniešiem <<Līdzinieki>>

Četru nedēļu ilgā līdzdalības mākslas notikumā jauniešiem <> Arodbiedrību namā klātienes mēģinājumi tika uzsākti 27. septembrī, un no 12. līdz 18. oktobrim namā noritēja desmit interaktīvas izrādes, kuras apmeklēja vairāk kā 632 jaunieši.

<> bija pirmā izrāde Latvijā, kurā skatītāji varēja ne tikai līdzdarboties, bet ar savām izvēlēm ietekmēt izrādes gaitu. Saskaņā ar radošās komandas ieceri, tā bija veidota kā interaktīvs un vietai pielāgots teātris. Arodbiedrību nams tika izmantots kā milzu scenogrāfija un darbības vide. Izrādes darbība risinājās 1934. gada 15. maija naktī, kad ēku, tolaik Tautas namu, aplenca aizsargi Ulmaņa veiktā apvērsuma laikā.

Izrāde jauniešiem <<Līdzinieki>> darbībā iesaistīs skatītājus

I-DEJAS MĀJA sadarbībā ar Norvēģijas teātri K:13 SCENEKUNST no Bergenas veidotajā izrādē jauniešu auditorijai darbība veidota kā spēle, kopīgu risinājumu meklēšana un negaidītu situāciju piedzīvojumi.

Projekta radošo komanda projekta partneru Jorunas Lullau (Jorunn Sofie Lullau) un Šteinera Torsena (Steinar Thorsen), producentes Šarlote Foberga-Johansena (Charlotte Faaberg-Johansen)no Norvēģijas vadībā,. no Latvijas puses projekta vadību veicot kuratorei Sanitai Dukai, radošajā komandā tika iesaistīt režisors Edgars Niklasons, scenogrāfs Toms Jansons, horeogrāfs Jānis Putniņš, dramaturgs Luks Velšs (Luke Welch) un producente Ieva Niedre.

I-DEJAS MĀJA realizē mākslas aktīvisma projektu <<Līdzinieki>> sadarbībā ar teātra kompāniju K:13 SCENEKUNST no Norvēģijas

2022. gadā biedrība I-DEJAS MĀJA sadarbībā ar Norvēģijas teātri K:13 SCENEKUNST no Bergenas, veido mākslas projektu jauniešiem. No 18. – 19. februārim teātra kompānija K:13 ierodas Rīgā uz pirmo tikšanos un radošo darbnīcu. 18. februārī, plkst. 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī notiks projekta idejas prezentācija un K:13 interaktīvā izrāde “Romeo un Džuljeta”. Pēc izrādes skatītāji aicināti uz tikšanos ar projekta komandu. Kuratore Sanita Duka iepazīstinās ar radošo ieceri un norvēģu māksliniecisko komandu – Jorunu Lullau (Jorunn Sofie Lullau), Šteineru Torsenu (Steinar Thorsen), Šarloti Fobergu-Juhansenu (Charlotte Faaberg-Johansen) –, kuri pastāstīs par savu pieredzi un interaktīvā teātra formām.

Mākslas projekts jauniešiem

Biedrība I-DEJAS MĀJA realizē projektu ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atklātā konkursā „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” gūto atbalstu 107 tūkstošu eiro apjomā. Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!

I-DEJAS MĀJA realizēs mākslas aktīvisma projektu <<Līdzinieki>> sadarbībā ar teātra kompāniju K:13 SCENEKUNST no Norvēģijas

2022. gadā biedrība I-DEJAS MĀJA sadarbībā ar Norvēģijas teātri K:13 SCENEKUNST no Bergenas, veido mākslas projektu jauniešiem. No 18. – 19. februārim teātra kompānija K:13 ierodas Rīgā uz pirmo tikšanos un radošo darbnīcu. 18. februārī, plkst. 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī notiks projekta idejas prezentācija un K:13 interaktīvā izrāde “Romeo un Džuljeta”.

Atskats: I-DEJAS MĀJAS mācību mobilitāšu projekts

I-DEJAS MĀJA mainās, jo mainās cilvēki un viņu vajadzības. Mainās arī dejas un somatikas piedāvājumu klāsts Latvijā. I-DEJAS MĀJA lūko un rod jaunas iespējas cilvēku attīstībai caur kustību un sajūtīgu pašizziņu. Šajā procesā I-DEJAS MĀJA ar prieku izmanto tos instrumentus, kas ir viegli pieejami. Tādi ir arī Erasmus+ mācību mobilitāšu projekti pieaugušo izglītotājiem 2019. gada […]