I-DEJAS MĀJA 2022. GADĀ REALIZĒJA MĀKSLAS PROJEKTU JAUNIEŠIEM >> “Mākslas aktīvisms: Līdzinieki – LĪDZDALĪBAS MĀKSLAS IZSTĀDE & INTERAKTĪVA IZRĀDE” >> Projektu finansēja Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu programmas ietvaros ar EEZ finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atklātā konkursā „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” gūto atbalstu.

EEZ Finanšu instrumenta tīmekļvietne www.eeagrants.lv  www.eeagrants.org,

Projekta numurs EEZ 2021/1/13, finansējums 126 550 EUR, īstenošanas periods 15.12.2021.-15.12.2022.

Projekta vadītāja Sanita Duka (T. +371 29456449, sanita.duka@gmail.com)

Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!

I-DEJAS MĀJA projekts “Mākslas aktīvisms: Līdzinieki” noslēdzies. Izvērtējam rezultātus kopā ar partneriem – teātra kompāniju K:13 SCENEKUNST no Norvēģijas

2022. gadā biedrība I-DEJAS MĀJA sadarbībā ar Norvēģijas teātri K:13 SCENEKUNST no Bergenas – Jorunu Lullau (Jorunn Sofie Lullau), Šteineru Torsenu (Steinar Thorsen), Šarloti Fobergu-Juhansenu (Charlotte Faaberg-Johansen) – realizēja projektu. Noslēgumā partneri analizēja gūto pieredzi. Izveidota ir video intervija, kas dod ieskatu projektā izmantotajā metodē – intaraktīva teātra veidošanai.

RECENZIJA, VIDEO STĀSTS, SADARBĪBA AR JAUNIEŠIEM: Līdzdalības izrādes <<Līdzinieki>>

Līdzdalības mākslas notikumu jauniešiem <> izpelnījās jauniešu atsaucību. Publiciste Santa Remere kopā ar pieciem jauniešiem uzrakstīja recenziju. Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma trīs audzēkņi nofilmēja un izveidoja videostāstu. Izrāde tapa, konsultējoties ar mērķauditorijas fokusgrupu.

THE MAIN EVENT of the project: Participatory performance for the young audience <<Līdzinieki>>

2022. gada rudenī Arodbiedrību namā I-DEJAS MĀJA realizēja projekta “Mākslas aktīvisms: Līdzinieki” galveno pasākumu – līdzdalības mākslas notikumu jauniešiem <>. Klātienes mēģinājumi tika uzsākti 27. septembrī, un no 12. līdz 19. oktobrim namā noritēja desmit interaktīvas izrādes un kuratora ekskursijas.

Projekts <<Līdzinieki>> top sadarbībā ar jauniešiem

I-DEJAS MĀJA sadarbībā ar Norvēģijas teātri K:13 SCENEKUNST no Bergenas veidotajā izrādē jauniešu auditorijai darbība veidota kā spēle, kopīgu risinājumu meklēšana un negaidītu situāciju piedzīvojumi. Jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem tika aicināti iesaistīties idejas veidošanā izrādei.

I-DEJAS MĀJA realizē mākslas aktīvisma projektu <<Līdzinieki>> sadarbībā ar teātra kompāniju K:13 SCENEKUNST no Norvēģijas

2022. gadā biedrība I-DEJAS MĀJA sadarbībā ar Norvēģijas teātri K:13 SCENEKUNST no Bergenas, veido mākslas projektu jauniešiem. No 18. – 19. februārim teātra kompānija K:13 ierodas Rīgā uz pirmo tikšanos un radošo darbnīcu. 18. februārī, plkst. 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī notiks projekta idejas prezentācija un K:13 interaktīvā izrāde “Romeo un Džuljeta”. Pēc izrādes skatītāji aicināti uz tikšanos ar projekta komandu. Kuratore Sanita Duka iepazīstinās ar radošo ieceri un norvēģu māksliniecisko komandu – Jorunu Lullau (Jorunn Sofie Lullau), Šteineru Torsenu (Steinar Thorsen), Šarloti Fobergu-Juhansenu (Charlotte Faaberg-Johansen) –, kuri pastāstīs par savu pieredzi un interaktīvā teātra formām.

Līdzdalības mākslas projekts jauniešiem 2022. gadā

Biedrība I-DEJAS MĀJA realizējusi projektu ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atklātā konkursā „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” gūto atbalstu 107 tūkstošu eiro apjomā. Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!