Dzemdības bez sāpēm. Pamēģināsim?

.

praktiskās konsultācijas
topošajiem vecākiem

Gibinsa un Tomsona (Gibbins, I. & Thomson, A.K., 2001)
kvalitatīvā pētījuma rezultāti liecina par
sieviešu augsti vērtētu spēju pārvaldīt dzemdību situāciju un
vēlmi aktīvi piedalīties šajā procesā,
kas tiek sasniegts, pateicoties
iegūtajai informācijai par dzemdību norisi un
pašpalīdzību dzemdību sāpju mazināšanā

.

Praktiska konsultācija topošajām māmiņām un tētiem,
kuri vēlas pašu vadītas dabīgas dzemdības
informatīvs, uz zinātniskiem pētījumiem balstīts stāstījums
par dzemdību un sāpju likumsakarībām, bet ne tikai

.

Vai zinājāt, ka 11- 16% sieviešu dzemdībās nejūt sāpes?

Sava bērna dzemdībās šo konsultāciju vadītāja Inese to pieredzēja, kas lika viņai  pētīt nesāpīgu dzemdību iespējas un to likumsakarības ar psihiskajiem faktoriem grūtniecības laikā

.

Mazāk sāpīgas dzemdības noris sievietēm, kuras ir mierīgas, nosvērtas un pārliecinātas par sevi. Sievietes, kurās ir iekšējā harmonija, autentiskums. Mīlestība un cieņa pret sevi un savu ķermeni. Patiesa uzticēšanās savam ķermenim un tā spējām vadīt dabīgo dzemdību procesu. Jo sāpes dzemdībās primāri rodas dēļ bailēm no dzemdību sāpēm. Dēļ pārliecības par sāpīgu dzemdību nolemtību, kas patiesībā ir tikai vispārpieņemts mīts

.

Relaksācija, atslābināšanās ir īpaši nozīmīga dzemdību laikā starp kontrakcijām- ir jātaupa spēki nākošajām. Saspringts ķermenis tērē lieki ļoti daudz enerģijas, kura nepieciešama bērniņa piedzimšanas veicināšanai

.

Jau dabā augumam ir ieliktas zināšanas par to, kā jāuzvedas dzemdībās. Tie ir instinkti. Tikai daudzas no mums to ir aizmirsušas. Kopīgi mēģināsim šīs senās zināšanas atjaunot

.

.

Vieta
I-DEJAS MĀJA, dejas un personības kultūras centrs, Lāčplēša ielā 60, 2.stāvā | karte
Vai Jūsu klīnikā, slimnīcā, utml..

.

Laiks
sazinieties ar Inesi lai kopīgi noteiktu tikšanās laiku

.

Dalībnieki
Vecāki, kuri gaida mazuli (jebkurā viņa attīstības nedēļā, bet jo agrāk, jo labāk)
Pāri, kuri vēl tikai vēlas/plāno mazo
Cilvēki, kas sevi vēlas redzēt kā veselīgas ģimenes veidotāju

.

Dalība
35€ par 1,5h, ja vēlaties individuālu konsultāciju
86€ par 2 stundu nodarbību, ja aicināt vadīt semināru Jūsu klīnikā, slimnīcā vai Jūsu noorganizētai grupai. Ja nodarbība plānota ārpus Rīgas- arī apmaksāti ceļa izdevumi

.

Pasniedz

Inese Ločmele, auguma psihoterapeite, franču psihoterapijas virziena “psiho-organiskā analīze” psihoterapeite (šī pieeja pārstāv psihes un ķermeņa vienotības un mijiedarbes principu), MA psych.
Ineses maģistra darba izpētes tēma, savulaik, 2004.gadā, bijusi- trauksmes mazināšana pirms dzemdībām, kura izpētes procesā padziļināti Inese pētījusi nesāpīgu dzemdību iespējamību un to ietekmējošos faktorus.
Kopš 2004.gada Inese pasniedz nodarbības un seminārus somatikas jomā- praktisko pieredzes semināru somatikā, kontaktimprovizāciju, dejas terapijas pirmavotu- autentisko kustību, terapeitisko Stihiju deju un ilgtermiņa pašizaugsmes grupu ar somatiski terapeitisku pieredzi ‘ID kurss. Somatika. Harizma‘.
Dejas un personības kultūras centra ‘I-DEJAS MĀJA’ radītāja un saimniece
.

Pieteikšanās

Inese | inese[at]i-deja.lv | 29137826

_____________________________________________

.

.

Papildus

[izvilkumi no Ineses Ma psych diplomdarba]

Vēsture.

Senajā Krievijā dzemdību sāpes tika uzskatītas par ļaunumu, ko uzsūtījuši citi cilvēki vai arī pārdabiski spēki, sodot dzemdētāju.

Viduslaikos dzemdību sāpes centās mazināt, dodot dzemdētājai magoņu galviņu novārījumu vai alkoholu, bet tam bija nopietni blakusefekti un sāpju mazināšana pārtapa dzemdētāju iemigšanā, kas neuzlaboja dzemdību norisi.

1597.gadā Eifaniija Makelainta Edinburgā tika sadedzināta uz sārta par mēģinājumu mazināt kādas dzemdētājas sāpes, jo Bībelē teikts, ka Dievs, izdzenot Ādamu un Ievu no Ēdenes, kā vienu no lāstiem Ievai teicis, ka viņai “būs sāpēs dzemdēt”.

Savukārt pēc 250 gadiem tajā pašā pilsētā Edinburgā, pirmo reizi tika pielietots ēteris dzemdību sāpju mazināšanas nolūkos. 1853.gadā Anglijas karaliene Viktorija dzemdējusi hloroforma narkozē. Tomēr drīz vien tika novērots, ka šī līdzekļa pielietošana vairojusi dzemdībās nosmakušo bērnu skaitu.

1933.gadā Londonas ārsts Grantlijs Diks Rīds (Grantly Dick Read) atklāja metodi, ar kuras palīdzību iespējams mazināt dzemdību sāpes. Viņš savas darbības laikā nonāca pie secinājuma, ka dzemdību sāpju galvenais cēlonis ir trauksme pirms dzemdībām un bailes no dzemdībām kā no nezināmā. Viņš uzskatīja, ka bailes izraisa muskuļu sasprindzinājumu. To skaitā arī dzemdes un tās apkārtesošo muskuļu sasprindzinājumu. Šī iemesla dēļ tiek saspiesti asinsvadi, kas caurvij dzemdes un apkārtesošos muskuļus, tādējādi pasliktinot to apgādi ar asinīm un skābekli, kas kaitē gan dzemdējošajai sievietei, gan viņas mazulim. Šo sakarību kopumu G.Diks Rīds nosauca par baiļu- saspringuma- sāpju sindromu. Dr.Rīds uzskatīja, ka tieši šo iemeslu dēļ dzemdības ir sāpīgas. Viņš bija pārliecināts par to, ka, ja sievietes ir pietiekoši sagatavojušās dzemdībām, viņas pašas spēj kontrolēt savas dzemdību sāpes. Bez medikamentu palīdzības. Lai to sasniegtu, viņaprāt, ir nepieciešama atbilstoša grūtnieču  izglītošana, vingrošana un zināšanas par relaksācijas iespējām un to izmantošanu.

Lielu lomu dzemdību sagatavošanās procesā spēlē topošās māmiņas pārliecība par iespēju dzemdēt bez sāpēm. Šī atklājuma tapšanā Dikam Rīdam palīdzēja kāda viņa paciente: dzemdību laikā, kad viņai tika piedāvāta gāzes maska atsāpināšanai, viņa atbildēja ārstiem, ka nejūtot nekādas sāpes un apšauboši uzjautāja: “Vai tad dzemdībās jājūt sāpes?”

Harkovas klīnikas docents I.Veļvovskis 1949.gadā atklājis, ka sāpes tiek sajustas ar galvas smadzeņu garozas palīdzību. Galvas smadzeņu garoza sāpes spēj padarīt mazāk jūtamas un pat nejūtamas. Bet, ja tā ir kavēta, sāpes kļūst īpaši intensīvas un neciešamas. Bailes un sāpju gaidas pazemina sāpju sajūtīguma slieksni un pat sīkas sāpes tiek justas kā stipras un nepanesamas. Pati galvenā psihoprofilaktiskās sistēmas īpatnība ir pārvarēt topošo māmiņu uzskatus par neizbēgami sāpīgām dzemdībām. Šī pārliecība, kā metodes autori uzskata, rodas jau agrā jaunībā, pat bērnībā. Nereti kopā ar beznosacījuma refleksiem, kas izriet no gurnu rajona, jau ilgu laiku pirms dzemdībām tiek veidots nosacījuma reflekss uz vārdiem “dzemdības”, “kontrakcijas”. Kā norāda pētījuma rezultāti (K.Bikovs, N.Krasnogorskis, A.Pšoņiks, K.Platonovs), vārdam kā kairinātājam ir lielāka ietekme uz galvas smadzeņu garozu, nekā ķīmiskajiem un fiziskajiem kairinātājiem.

1956.gadā pāvests Pijs XII oficiāli pavēstījis, ka katoliskajai baznīcai nav pretenziju pret dzemdību sāpju mazināšanu. Vēl jo vairāk, viņa svētība pasvītroja labos rezultātus, metodes nekaitīgumu un vienkāršību un ieteica tās propagandu.

Veiksmīgu jums šo brīnumu pilno notikumu novēlot-

Inese Ločmele

* lūgums, pārpublicējot šo informāciju, atsaukties uz tās autori. Paldies!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *