Stopping Movement

izdejo | apstādini | apzinies
kustības ārpus ierastajiem paterniem- vairāk viegluma augumā, klusāks, radošāks prāts
Līdz gada beigām I-DEJAS MĀJĀ, Rīgā, norisinās tikai nodarbības slēgtai grupai.
2021.gadā plānojas iknedēļas nodarbības Kuldīgā.
Savu interesi par šo iespēju variet pieteikt jau tagad,
rakstot nodarbību vadītājai, auguma psihoterapeitei, Inese Ločmelei
Kontakti
Inese Ločmele | somatika[at]i-deja.lv | 29137826


STOPPING MOVEMENT jeb sMove!
savulaik radījis Avi Grinbergs* kā grupā pieredzamu nodarbību ar mērķi kustīgā, vieglā, pat, dažkārt, jautrā veidā attīstīt sava auguma apzināšanos, atgūt prieku kustēties un būt savā augumā, spēju fokusēt uzmanību**, spēcināt dabīgo radošumu, tai pat laikā arī atbrīvojoties no augumā turētajiem ierobežojošiem paterniem/blokiem, un tā atgūstot tajos iekapsulēto enerģiju.
izdejo | apstādini | apzinies
Ierastās kustības, ieradumi kā tādi, sniedz mums komforta izjūtu. Bet tie prasa arī savu samaksu– kāds to jūt kā saspringumu, stīvumu, kāds kā trauksmi, cits- kā sāpes. Jo mūsu augums nav radīts, lai regulāri atkārtotu vienas un tās pašas kustības- ne stundām ilgas pirkstu dejas pa taustiņiem, ne koncentrētu skatienu ekrānā, arī ne regulāru un ilgstošu sēdēšanu, pat ne somu nēsāšanu.
Stopping Movement aicina izkustēt augumu ārā no ieradumu veidotajiem ķermeņa blokiem, tā atgūstot tur iekapsulēto enerģiju

Guvumi pa punktiem, tā sakot;)
• ķermenis pēc nodarbībām jūtas vieglāks, brīvāks, elastīgāks, arī…tuvāks,
• prāta restarts- šajās nodarbībās prāts tiek nodarbināts ar mērķi atslēgt ikdienas funktieri/kontroli/monologus/dialogus, tādējādi racionālā daļa var atslābt, atpūsties un sazemēties, lai pēc tam ar svaigu jaudu ķertos nākamajiem kalniem, ko bīdīt,
• caurvijus darbība nodarbībās ir prāta un ķermeņa atkalapvienošana, kas mūs sazemē, nomierina/apklusina prātu un ļauj sajust apmierinātību, ‘viss ir kārtībā’ izjūtu, (pat) laimi, utml. – prieku būt savā augumā un kustēties,
• šajās nodarbībās mērķis ir spēcināt ‘auguma uzmanību’ (body attention)- tā ir gan prāta uzmanība uz ķermeni, gan aizmirsta sava auguma uztvere- ka mēs esam uzmanības pilni radījumi,
• ļoti maz runājam- viss notiek caur kustību. Arī rezultāti rodas pateicoties ‘tikai’ kustībai (bez nopietnas analīzes, dziļas, terapeitiskas dalīšanās, kas jauki situācijā, kad, piem., kolēģi grib nākt uz vienu un to pašu nodarbību, bet negrib tajā ‘atvērt dvēseli’ caur atklātām runām par sevi),
• paplašinās elpošana, kas nozīmē- vairāk enerģijas un dzīvīguma ikdienā, līdz ar to-
• mazinās nespēks un nomāktības izjūta, ja tāda bijusi,
• fiziskie ierobežojumi un sāpes, īpaši, hroniskās, var mainīties un pat pazust, jo Stopping Movement strādā ar ieradumiem/paterniem/rutīnām, kas ir pašu hronisko problēmu avots,
• kustība ārpus saviem ieradumiem atbrīvo telpu dabīgam radošumam,
• darba procesā, kustinot savus paternus/ieradumus, būs iespēja noķert arī savu viegluma un jautrības devu;)
• un- mēs šajās nodarbībās kustamies citādāk kā ierastajā ikdienā, tā sniedzot iespēju prātam veidot jaunus neironu ceļus (kas nozīmē, ka kļūstam gudrāki***, attīstām prātu un esam radošāki!:)

Trešdienās, 18:15-19:45, notiek slēgta terapeitiskās kustības grupa I-DEJAS MĀJĀ, Rīgā (tā gan ir jau pilna), un no 2021.gada ceturtdienās tā plānojas Kuldīgā. Kādam tas varētu aizstāt psihoterapiju, kādam- miega zāles vai trauksmes mazināšanas līdzekļus, citam- pretsāpju zāles hroniskām sāpēm. Citi nāktu dēļ prāta tīrības un radošuma, kas paveras, kad pārvaldām domu skrējienu. Citi- lai saņemtu prieka devu, esot un kustoties savā augumā.

Par interesi iekļauties Kuldīgas grupā, droši rakstiet uz somatika@i-deja.lv

Stopping Movement jeb sMove! radītāja Avi Grinberg
video stāstījums par Stopping Movement (8:22′).

Vieta
onlinezoom telpā;
piereģistrējieties šeit, lai piekļūtu saitei!
klātienē, slēgtā grupā:
dejas un personības kultūras centrs
I-DEJAS MĀJA’,
Rīgā, Lāčplēša ielā 60, 2.stāvā
karte vieglākai atrašanai
*-Ja nu Vīruss atgriežas kopā ar ierobežojumiem, turpināsim nodarbības zoom vidē

Dalībnieki
pieaugušie un jaunieši, kas vēlas izaugsmi, iekļaujot šajā procesā kustību kā apzinātības, iekšējās brīvības un personības spēcināšanas veidu.
Tāpat- šīs nodarbības var būt veiksmīgs psihoterapijas papildinājums, vai kādam- pat aizstājējs.
Kāds varbūt meklē iespēju atpūtināt racionālo prātu, lai atgūtu radošumu- šīs ir īstās nodarbības!
Šīs nodarbības īpaši labi var noderēt arī cilvēkiem ar hroniskām sāpēm (vecumam nav nozīmes- mēs nodarbībās kustamies katrs savu spēku un fizisko iespēju ietvaros)

Dalība
A
online nodarbības iekļaujas starptautiskā Stopping Movement projektā sMove!@home; dalība tajā ir par ziedojumiem, kas arī nav obligāti, ja nu nav, ko ziedot.
Ziedojumu veikt viegli sanāks šajā saitē: sMove!@home

Ērtai kustībai
ērts tērps ērtām kustībām. No īsa krekliņa līdz siltai jakai. Apavi nav nepieciešami

Pasniedz
Inese Ločmele, vienīgā Latvijā auguma terapijas Grinberg metodes un Stopping Movement praktiķe, sertificēta franču psihoterapijas virziena “psiho-organiskā analīze” terapeite (šī pieeja pārstāv psihes un ķermeņa vienotības un mijiedarbes principu), MA psych.
Kopš 2001.gada regulāri padziļina zināšanas un pieredzi, piedaloties meistarklasēs un festivālos visā Eiropā, savulaik Somijas sporta institūta Dejas un somatikas departamentā intensīvi bagātinājusi savu pieredzi somatikā un dejas terapijā.
Kopš 2004.gada viņa pasniedz nodarbības un seminārus somatikas jomā- praktiskos pieredzes seminārus- Kontaktimprovizāciju, Autentisko kustību (Authentic Movement), ilgtermiņa ‘ID kursu‘, Stihiju deju un viesseminārus, kas skar augumu, radošumu, iekšējo brīvību, improvizāciju un noteikti- pašizziņu.
Dejas un personības kultūras centra ‘I-DEJAS MĀJA’ dibinātāja
Plašāk par Ineses pieredzi
Par Ineses nodarbībām un semināriem: somatika.lv

Starp citu…
Inese pasniedz vēl vairākas auguma apzināšanās un terapeitiskās kustības/dejas prakses.
Iepazīsties plašāk ar tām šeit

.

*Grinberg metode, pamatā, notiek intensīvās, mērķtiecīgās individuālās sesijās. To dažkārt min kā somatic coaching.
Stopping Movement ir iespēja savus mērķus caur Grinberg metodes pieeju
sasniegt citā kvalitātē- dejiskāk, grupas sadarbībā, mūzikas klātbūtnē.

** – spēja fokusēt uzmanību pasaulē atzīta par soft skill nr. 1, ko attīstīt.
Pateicoties telefonu/spēļu/video kanālu jeb virtuālajai ietekmei (kur uzmanība tiek tverta ik mirkli- ievērojami biežāk kā dabīgā vidē). Tā nosaukta par mūsdienu cilvēku (jo īpaši jauniešu) moderno problēmu- grūtības koncentrēties uz vienu tēmu ilgstoši, uzmanību ir viegli novērst, tai trūkst spēka mērķtiecīgi noturēt fokusu. Rezultāts- stundām ilgi nepadarīti darbi, nespēja pieķerties pie lielāka/mazāka mērķa realizēšanas (vai nu tas prasa milzīgu piepūli, vai nu- pakāpeniski zūd gandarījuma un dzīves prieka izjūta, jo mērķi netiek panākti un- dopamīna līmenis krītas), kā arī- garlaicība, esot ne-virtuālajā vidē.

*** – plašāk par dejas, gudrības un radošuma saistību lasiet šajā pētījumā

Pateicība I-DEJAS MĀJAS Erasmus+ projektam “Pastāvēs, kas mainīsies: inovācijas pieaugušo somatikas izglītībā” par finansiālu atbalstu pasniedzējas Ineses Ločmeles dalībai Stopping Movement(TM) pasniedzēju treniņā!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *