Indiešu klasiskā deja pieredzējušiem

Otrdienās, 17:30-19:00
Šī deja ir kā gara izteiksmes forma
un dejotājs- kā stāstījums par dieva iemiesojumu un tā attēlošanu dejā
Kontakti, pieteikšanās:
Larisa Podskočaja | duga@inbox.lv | 29893978

INDIEŠU TEMPĻU DEJU NODARBĪBAS
Pirmo reizi par indiešu deju minēts hindu Rigvēdā, kuru datē ar 1500 gadu p.m.ē. Leģenda stāsta, ka dejas pirmais izpildītājs bija pats dievs Šiva. Viņš izdejojot savienoja ķermeni un dvēseli, debesis un zemi kopā, tādējādi atnesot zemei pestīšanu un svētot to ar atbrīvošanos.
Cauri gadsimtiem indiešu deja ir attīstījusies augsti stilizētā klasiskās dejas formā, kas ir perfekta, izsmalcināta un skaista. Ienākot Latvijā, deja satika šeit cilvēku interesi un cieņu, kā arī gatavību cītīgi pētīt eiropiešiem neierastas ķermeņa pozīcijas un mācīties veidot stāstus ar īpašiem roku žestiem, ko sena tradīcija sauc par mudrām.
Indijā deja tiek uzskatīta par dinamisku jogas veidu. Līdz ar to tiek pieņemts, ka dejotājam ir iespēja iemācīties pārvaldīt savu ķermeni un savas jūtas līdz tādai pakāpei, ka dejas laikā viņš var atrasties meditācijas stāvoklī un vadīt savu iekšējo pasauli. Deja dod iespēju transformēt iekšējus pārdzīvojumus konstruktīvākā formā, mainīt attieksmi pret notiekošo un savu dzīves situāciju. Tieši tas padara indiešu deju par spēcīgu cilvēka atveseļošanas līdzekli

Pasniedz
Larisa Podskočaja – Indiešu deju studijas „Bharata” vadītāja (2006.g.), indiešu klasiskās dejas Bharata Natyam stila izpildītāja un pasniedzēja, Biedrības Indiešu kultūras centrs “Bharata” dibinātāja un vadītāja (2011.g.)
Par savām nodarbībām Larisa saka tā:”Indiešu dejai piemīt spēks mainīt cilvēka iekšējo un ārējo pasauli, tai skaitā arī ķermeni. Skaistums, disciplīna, stāja, izteiksmība un iedvesma – tas ir tas, ko sniedz šī deja dejotājam atpakaļ par smagu darbu to mācīties”

Vieta
I-DEJAS MĀJA, Rīgā, Lāčplēša ielā 60, 2.stāvā
Karte vieglākai atrašanai

Dalībnieki
Patiesības meklētāji, sevis pilnveidotāji, aizrautie ar austrumu filozofiju un artistiskie jogi, kuriem jogas prakse šķiet pārāk noslēgta sevī. Kā arī visi, kas uztver cilvēka ķermeni un savu personīgo dzīvi kā iespējamo mākslas instrumentu

Dalība
7€ par 1,5 stundas nodarbību

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *