Capoeira

Brazīlijas izcelsmes māksla, kas sevī apvieno
deju, cīņu, mūziku un filozofiju.
Nodarbības gan pieaugušajiem, gan bērniem
Kontakti, pieteikšanās:
capoeira@i-deja.lv | 26763879

CAPOEIRA

ir Brazīlijas izcelsmes māksla, kas sevī apvieno deju, cīņu, mūziku un filozofiju. Tā ir spēle, kas attīsta cilvēka koordināciju, spēku un lokanību, kā arī māca sadarboties ar partneri, tai pat laikā izpaužot sevi.

Nodarbībās cilvēks iepazīst kā capoeiru un tās kustības, tā arī Brazīlijas kultūru un kā tās viena otru ietekmējušas. Capoeira dod iespēju satikt cilvēkus ar visdažādākajiem dzīves ceļiem un visiem kopīgi veidot ko vienotu. Šīs mākslas apguve ir ilgstošs process, kura gaitā tiek apgūtas capoeiras spēles tradīcijas un tehnikas, kas saista spēlētājus savā starpā. Tāpat nodarbību gaitā tiek attīstīta telpas izjūta, spēja pielāgoties dažādiem capoeiras spēles stiliem un manierēm tādā veidā apgūstot tradicionālo kustību tehniku un attīstot savu personīgo ekspresiju.

Capoeiras būtību vislabāk var izbaudīt ‘spēlējot’ fizisku spēli, kuru sauc Jogo de capoeira (capoeiras spēle) vai vienkārši jogo (Spēlēt). Šajā tradicionālajā cīņā divi capoeiristas (capoeiras spēlētāji) apmainās ar uzbrukuma un izvairīšanas kustībām, konstantā plūsmā piekopjot nepieciešamos manierismus un rituālus, kurus pieprasa šī māksla. Abi spēlētāji cenšas kontrolēt spēles telpu, mulsinot savu partneri ar izlikšanos un citam māņkustībām. Spēles laika capoeiristas pārbauda savu spēku un veiklumu, bailes un nogurumu dažreiz grūtā, bet tik un tā izbaudāmā, izaicinošā personiskā izpausmē un izaugsmē.
Capoeras spēle var sastāvēt no sarežģītām akrobātiskām sekvencēm un kombinācijām, kā arī no vienkāršām kustībām plūstošā saspēlē

.

video iedvesmai. un vēl
.

Pasniedz

Marita Graudiņa | Mojubá Capoeira Riga | www.capoeira.lv

Marita ar capoeiru sāka nodarboties 17 gadu vecumā 2008.gadā, un momentāli šī māksla viņu aizrāva un kļuva par vienu no galvenajām dzīves sastāvdaļām. Savas zināšanas guvusi no saviem skolotājiem Instrutor Barata (David Coton, Izraēla) Salamandra (Aigars Larionovs, Latvija) un viņa skolotāja Mestre Poncianinho (Ponciano Almeida, Brazīlija), kā arī piedaloties semināros un meistarklasēs tepat Latvijā un citur Eiropā (Lielbritānijā, Austrijā Grieķijā un Lietuvā). Savā pieredzē ar dažādiem skolotājiem no Brazīlijas vai Eiropas apguvusi plašu mācīšanas metodikas klāstu, ko izmanto nodarbībās, bāzējot klašu struktūru uz dažāda veida tradicionāliem un inovatīviem paņēmieniem. Prezentējusi capoeiru un uzstājusies ar priekšnesumiem dažādos lielos pasākumos

viens video un otrs video ieskatam

                     .

Vieta

I-DEJAS MĀJA, Rīgā, Lāčplēša ielā 60, 2. stāvā | karte

Valodas

Pamatvaloda- latviešu, lietojot portugāļu Capoeira terminus

Dalībnieki

Capoeirā katrs var atrast kaut ko sev; galvenais, lai cilvēks vēlētos mācīties un sevi pilnveidot. Iepriekšēja fiziskā sagatavotība nav nepieciešama.

Aicinām visus interesentus no 15 gadu vecuma!

Bērnu grupā aicinām puikas un meitenes no aptuveni 5 gadu vecuma (kad bērns patstāvīgi spēj koncentrēties nodarbībai) līdz 14 gadiem.

Visās nodarbībās iespējams iesaistīties jebkurā laikā

Dalība

Pieaugušajiem:
1 nodarbība: 7€ | 4x abonements: 25€ (izmantojams 1 mēneša laikā)
8x abonements: 45€ (izmantojams 1,5 mēneša laikā) | 12x abonements: 60€ (izmantojams 2 mēnešu laikā)

Jauniešiem līdz 18 g.v.:
1 nodarbība: 5€ | 4x abonements: 18€ (izmantojams 1 mēneša laikā)
8x abonements: 35€ (izmantojams 1,5 mēneša laikā) | 12x abonements: 50€ (izmantojams 2 mēnešu laikā)

Bērniem (5-14 g.v.): mēneša maksa- 30€ | vienas nodarbības maksa- 5€

 

.

.

______________________________________________________________________________

Par Capoeira

raksts- kas ir Capoeira? (wikipedia, angliski)

video- ieskatam:

Interview with Mestre Poncianinho “o jogo me chama 2012”
Mestre Poncianinho – ARUANDA – TRAILER OFICIAL
M Poncianinho e Prof Boneco
Salamandra and prof. Quebrado

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *